PRZEGLĄD USŁUGI

Okresowa wymiana oleju silnikowego to klucz do bezawaryjnej eksploatacji samochodu.
Olej ma bardzo istotne znaczenie w każdym silniku. Odpowiada przede wszystkim za właściwe smarowanie jego elementów, niwelując ich pracę „na sucho”, a tym samym zmniejszając tarcie i opory wewnętrzne w jednostce.
Olej dodatkowo skutecznie chłodzi wszelkie podzespoły, a także chroni wnętrze silnika przed korozją. Ta mnogość spełnianych funkcji i trudne warunki, w jakich musi pracować olej, przekłada się na jego dość szybkie naturalne zużycie.
Co prawda producenci prześcigają się w podawaniu jak najdłuższych terminów wymiany oleju, ale praktyka pokazuje, że to wcale nie przynosi oszczędności, bo silnik dużo traci na żywotności i szybciej sprawia poważne problemy eksploatacyjne.

Dlaczego warto korzystać z naszych usług ?

  • Profesjonalny sprzęt 
  • Wykwalifikowany personel
  • Materiały wysokiej jakości
  • Dbałość o szczegóły

POPULARNE PYTANIA

 • Co ile należy wymieniać olej ?

  Przymierzając się do wymiany oleju w swoim samochodzie sprawdźmy, co ile taką czynność przewiduje producent. Najczęściej podaje się przebieg, który może pokonać silnik po każdej wymianie oleju. Wahają się one od 15 tys. km przez 30 tys. km, nawet do absurdalnych 50 tys. km. Teoretycznie okres co 30 tys. km jest ostatnim zdroworozsądkowym, ale w rzeczywistości dla wielu silników okazuje się on zdecydowanie za długi, dlatego należy przyjąć, że olej powinno się wymieniać co 15-20 tys. km, a w starszych i intensywniej eksploatowanych silnikach – nawet co 10 tys. km. Innymi słowy: nie wydłużajmy zalecanego okresu, a raczej go skracajmy.

© Copyright 2021 Sadowski Gryfice przez RLenarczyk